شنبه 28 خرداد‌ماه سال 1384
سلام

سلام به همه دوستان استدعا می کنم تا پایان مطلب را بخوانید.

خیلی خوشحالم مقوله روح شناسی در بین ایرانیان وعلی الخصوص ما نسل جوان جامعه جای خود را باز کرده است. چون همانطور که می دانید این علم در اروپا و آمریکا قدمتی در حدود یک صد سال دارد.ضمن اینکه روح شناسی به عنوان یک علم در این کشورها و در دانشگاههای معتبر تدریس می شود. خدمت دوستانی که به وجود روح شک دارند چند کتاب معرفی می کنم. کتاب انسان روح است نه جسد بی شک یکی از بهترین کتابها در این مورد است . همچنین کتاب ارواح نوشته کروکس هم کتاب بسیار خوبی می باشد. ضمنا کتابهای رهبرزاده علی الخصوص کتاب شناخت روح جلد اول و دوم و کتاب دایره خلقت هم حاوی نکات بسیار جالب و ارزنده ای است که قطعا به بسیاری از پرسشهای ذهن شما پاسخ می دهد. هر چند خود رهبرزاده متاسفانه مسائل دنیوی شد ( نظیر مشکلات مادی ) که در این فرصت کم جای بحث در مورد آن نیست اما بهرحال حرفهای که او زد بسیار در رشد و توسعه روح شناسی در ایران و چگونگی داشتن دیدگاه علمی به مساله روح و نه صرفا دیدگاه مذهبی و یا دیدگاهی ناشی از ترس نسبت به ارواح بسیار مفید بود.توصیه بنده داشتن دید علمی به مساله روح شناسی است نه اینکه مثلا بعضی دوستان ابراز کرده اند که بخاطر علاقه به ارتباط با روح مرحوم پدر یا مادر یا بستگان یا صرفا برای سرگرمی به این کار علاقمند شده اند. خدمت دوست عزیزم یحیی هم عرض کنم که ارتباط غلط با ارواح قطعا مشکل ساز خواهد بود . اما تاکید می کنم ارتباط غلط مانند خوردن بی رویه دارو است که باعث بروز مشکلات برای سیستم بدن می شود.

بنده تا حدودی در این زمینه مطالعه کرده و با ارواح هم ارتباط داشته ام.البته این کار ما به صورت گروهی بوده و از طریق کتابت می باشد ( نه از طریق فنجان دوار بلکه به صورت کتابت از طریق شخص مدیوم حاضر در جلسه) که شاید بعضی دوستان با این طریقه آشنایی داشته باشند. این ارتباط با ارواح پاک و از جهانهای بالای روحی و نه با ا رواح سطح پائین ( از جهانهای پائین روحی)بوده و هست. ( چگونگی دانستن اینکه چه روحی از جهانهای بالای روحی است و چه روحی از جهانهای پائین و اینکه اصلا جهانهای روحی چیست خود مقوله ای طولانی است و در این مقال نمی گنجد) سوالات ما پیرامون مسائل مختلف عملی عرفانی فلسفی و در یک کلام چگونگی بهتر زیستن و بهتر عمل کردن در این دنیا و... بوده و هست. و می توانم بگویم که هیچ کدام از اعضای گروه ما نه دچار مشکلی شده ایم و نه به ما آسیبی رسیده است . حتی افقهای به روی دید ما گشوده شده که با هیچ چیز در این دنیا قابل مقایسه نیست. شاید مهمترین نکنه حداقل برای خود من این بوده که دیگر واژه مرگ برای من هراس انگیز و ترس آور نیست چون تا حدود زیادی راجع به روند اتفاق افتادن مرگ و اتفاقی که بعد از مرگ برای روح به وجود می آید اطلاع دارم و می دانم که چه مراحلی و چگونه طی میشود و در واقع سیر زندگی و مرگ و حیات برایم کاملا روشن است .

در پایان چند سوال از ذهن فعال دوستان دارم و همه شما را به خدای یکتا و بی همتا می سپارم و امیدوارم که عزیزان برای چند لحظه به این سوالات فکر کنند و در پی پاسخ ........!!!!

هدف از خلقت انسان چیست؟آیا به نظر شما منطقی است که انسان در یک دوره زندگی به نتیچه همه اعمالش برسد و آیا اساسا این امکان وجود دارد ؟ اصلا خداوند بزرگ و بی نیاز اصلا چه نیازی می توانسته به خلقت موجودات داشته باشد؟ خدا چرا باید انسان را آفریده و سپس عذاب نماید؟ اصلا عذاب انسان چگونه است؟ داغ و درفش و... یا مسائلی خیلی بالاتر از این داغ و درفش وجود دارد؟ به راستی بعد از مرگ انسان چه اتقاقی می افتد به نظر شما باید از مرگ ترسید و فرار کرد یا و ...؟ و بیشمار سوالات دیگر.
در پایان آدرس ایمیل و آیدی خودم را برای عزیزانی که مایل هستند با هم ارتباط داشته باشیم می گذارم که با همفکری هم بتوانیم خودمان و دیگران را هرچه بیشتر آگاه و آگاه و آگاه تر نماییم دوستدار همگی . بستنی